Mod Elektronik Sigara Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Mod Elektronik Sigara Secerken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Elektronik sigara dünyası değişik bir devrimin eşiğinde. Yoğun ve fazla buğu veren yüksek watt ayarlı mod elektronik sigara modellerinin yerini giderek pod şeklinde de malum kartuşlu ve ufak modeller alıyor. İlginç olan giderek mod elektronik sigara modellerinin de durağan(durgun) bataryalı modellere doğru evriliyor olması. MTL şeklinde de malum sigara içimi atomizer ve elektronik sigara modelleri de son yılların elektronik sigara trendlerinin başlangıcında geliyor. Ancak gene de kuvvetli mod elektronik sigara modellerine olan istek çok azalmış değil. Bir mod elektronik sigara almaya karar verdiniz. Peki neye göre ve iyi mi karar vereceksiniz? Siz de bolca buğu veren heybetli bir mod elektronik sigara seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Neden Mod Elektronik Sigara?
İlk olarak elektronik sigara tercihi yapacakken neden bir mod elektronik sigara istediğinize karar vermelisiniz. Bu değerlendirmeyi yaparken bir mod elektronik sigara modelini neden seçmeniz gerekiyor – neden seçmemelisiniz sorusunun cevabını size tam anlamıyla vermeye çalışacağız. İlk olarak mod elektronik sigara modelleri neden tercih edilir özetlemek gerekirse göz atalım.

Mod Elektronik Sigara Çünkü…
Mod Elektronik Sigara Modelleri Şık Ve Gösterişlidir

Bu heybetli cihazların tutarları her ne kadar öteki elektronik sigara modellerine göre daha pahalı olsa da çok değişik tasarımlara sahiptirler. Elektronik sigara pazarında bilhassa çok satışı meydana getirilen mod elektronik sigara modelleri bu özellikleri yüzünden genellikle kullanıcılar için muhtelif şekillerde kılıflarla ya da stickerlar ile modifiye edilirler. Bu da mod elektronik sigara modellerini son aşama şık ve heybetli cihazlar haline getirirler.

Mod Elektronik Sigara Modelleri Size Daha Yoğun Buhar Sağlarlar

Elektronik sigara dünyasında yoğun ve fazla buğu veren cihazlara reaksiyon olarak daha küçük, sigara içimi ya da kartuşlu (pod) cihazların yükselişte olmasından laf etmiştik. Ancak mod elektronik sigara modelleri daha yoğun buğu verirler ki bu özellikleri birtakım kullananların katiyen vazgeçemeyecekleri bir şeydir. Mod elektronik sigara modellerinin tercih edilmesinin bir sebebi de yoğun – fazla buğu vermesidir.
Mod Elektronik Sigara Modelleri İle Kontrol Sizde

Son teknoloji mod elektronik sigara modelleri sizlere watt ayarından buğu sıcaklığına kadar derhal her şeyi ayarlama şansı verir. Ayrıca mod elektronik sigara modelleri etkin emniyet önlemlerine de sahiptir. Örneğin bir mod elektronik sigarayı belli bir süreden fazla ateşleyemezsiniz. Aynı şekilde bu cihazlar puff sayacına sahiptir. Mod elektronik sigara modellerinin en çok en mühim özelliği ise kuşkusuz watt ayarını ayarlayabiliyor oluşunuz. Bu vaziyet bu tip elektronik sigara modellerini sigara içimi olarak kullanmanıza da imkân sağlıyor.

Mod Elektronik Sigara Modelleri Daha Enerjiktir!

Pod cihazlar ya da MTL cihazlar elektronik sigara dünyasının son dönemlerdeki modası olabilir. Buna rağmen MTL elektronik sigara cihazlarının, kartuşlu ufak e-sigaraların ve de durağan(durgun) bataryalı mod elektronik sigara modellerinin bataryaları çok yüksek kapasitelere haiz değillerdir. Buna rağmen tanınmış markaların ürettikleri mod elektronik sigara modelleri iki ya da üç şarjlı pil ile çalışırlar ve size çok daha uzun ömürlü bir kullanım sunarlar.

Mod Elektronik Sigara Tercih Etmeyin, Çünkü…

Bu kısımda ise bir mod elektronik sigara cihazını neden tercih etmemeniz icap ettiğini sizlere söylemeye çalışacağız. Herkesin e-sigara tercihi farklıdır ve bu tercihlere bakarak iyi ya da fena yargılarına varmak yanlış olur. Özetle elektronik sigara dünyasında da zevkler ve renkler tartışılmaz. Peki neden bir mod elektronik sigara tercih edilmemeli?

Watt Ayarı Ve Güç Sizin İçin Önemli Olmayabilir…

Bazı elektronik sigara kullanıcıları kullandıkları cihazların fazla – yoğun buğu vermelerini istemezler. Özellikle son vakit elektronik sigara dünyasında daha azca – daha yoğun buğu trendi yargı sürüyor. Eğer yoğun buğu arayan bir kullanıcı değilseniz, bu tip elektronik sigara modelleri sizler için değildir.

Sabit watt ile çalışan elektronik sigara modelleri sizi devamlı watt ayarı yapma telaşından kurtarırlar ve genelde stabil bir kullanım sunarlar. Ayrıca şayet kibar ve hafifçe bir elektronik sigara almak istiyorsanız mod cihazlardan uzak durmak sizler için daha iyi olabilir.

Kullanım Kolaylığı Ve Basit Elektronik Sigaralar

Mod elektronik sigara cihazları aslında daha .çok tecrübeli kullanıcılara hitap ederler. Bu gruba bunun yanı sıra daha fazla gençleri de dahil edebiliriz. Ancak yaşı daha ileri olan kullanıcılar ya da deneyimsiz – elektronik sigara kullanmaya yeni başlamış olacak olanlar komplike ve çok özellikli olan elektronik sigara cihazlarını tercih etmezler. Siz de çok ayrıntılı özellikleri bulunan – heybetli cihazları tercih etmiyor olabilirsiniz ki sizi kimse suçlayamaz.

Mod Elektronik Sigara Modelleri Ağırdır

Mod elektronik sigara modelleri hem ağır hem de pahalıdır. Öncelikle ağırlık konusu ile alakalı birkaç şey söyleyelim. Bir mod elektronik sigara modelinin ağır olması son aşama doğaldır. Zira bu cihazlar kullanması kolaylaştıran birçok elektronik aksama ayrıca ayrıntılı atomizerlere de sahiptirler. Buna bir de enerji elde eden şarjlı 18650 piller eklenince ağırlık çok artar. Bu durum, mod elektronik sigara modellerinin olumsuz özelliklerinden birisidir. Bu nedenle piyasada mod gövdeli fakat tek pille çalışan mod box / box mod cihazlar da (bu elektronik sigara cihazları daha ufak ve hafiftir) sık sık kullanılırlar.

Mod Elektronik Sigaralar Pahalıdır

Elektronik sigara dünyasında premium e-likit ne ise mod elektronik sigara da derhal hemen odur. Bu cihazlar ağır, heybetli ve çok özelliklidir. Elbette mod elektronik sigara modellerinin bunun yanı sıra pahalı oldukları da söylenebilir. Özellikle meşhur markaların ürettikleri elektronik sigara modellerinin fiyatlarını hak ettikleri söyelenebilir. Ancak gene mod elektronik sigara tutarları -özellikle elektronik sigara kullanımının – satışının yasak olduğu ülkemizde- olabildiğince yüksektir. Kur farkı ve bu tip elektronik sigaraların ülkeye sokulma yöntemleri mod elektronik sigara modellerinin fiyatlarının yüksek olmasının bir öteki nedenidir.

Bir Mod Elektronik Sigara Alırken…

İhtiyacınızı İyi Belirleyin

Çok yüksek watt kıymeti demek çok daha yoğun ve fazla oranda buğu demek. Yoğun ve fazla buğu bazılarına göre iyidir. Buna rağmen bilhassa halka aleni mekanlarda fazla buğu – yoğun buğu her vakit gereksinim duyacağınız bir şey olmayabilir. Eğer elektronik sigara kullanmaya yeni başlayan biriyseniz en çok 75 watt’ a kadar çıkabilen bir mod elektronik sigara ya da box mod sizler için (Eleaf iStick Pico 75 Watt ya da Vaporesso Swag Kit) kafi olacaktır.

Boyut Ve Ağırlık Önemlidir!

Kullandığınız elektronik sigara modelini istek eder cebinizde dilerseniz çantanızda taşıyor olun. Bir elektronik sigara cihazında ebat ve ağırlık, mühim olmayan konular gibi görünebilir. Ancak gerçekte tam tersidir. Çok ağır ve büyük elektronik sigara modelleri günlük kullanım için en uygun değildir fakat genelde çok yüksek buğu kapasitelerine haiz olan cihazlar da mod elektronik sigara modelleridir. Bir mod elektronik sigara almadan ilkin cihazın ebat ve ağırlığına da dikkat edin.

TC Mod, Çocuk Kilidi Ve Diğer Özellikler

Bir mod elektronik sigara tercih edecekseniz ve bunun için olabildiğince yüksek bir bütçe ayırdıysanız o vakit satın alacağınız mod elektronik sigaradaki özelliklere dikkat etmelisiniz.

İlk dikkat etmeniz gereksinim duyulan noktanın başlangıcında mod elektronik sigara modelinizin atomizer tankının kullandığı coil altyapısı. Eğer hazır coil kullanan bir atomizer kullanıyorsanız yedek coil fiyatlarını araştırın ve basitçe bulabileceğiniz hazır coil kullanan atomizerli mod elektronik sigara modellerini tercih edin.

Dikkat etmeniz gereksinim duyulan bir öteki etmen de bir mod elektronik sigarada monitör boyutudur. Eğer gözle alakalı bir sorununuz var ise ya da yaşlı bir kullanıcıysanız, ufak ekranlarla problem yaşamanız olasıdır. Bunun önüne geçmek için büyük monitörü bulunan mod elektronik sigara modellerini tercih edebilirsiniz.

TC, “Temperture Control” anlamına gelir ve mod cihazlarda sıcaklık ayarlaması yapabileceğiniz anlamına gelir. Mod elektronik sigara cihazınızın sıcaklık denetimi yapabiliyor bulunmasına dikkat edin.

Mod elektronik sigara modellerinde fiyat aldatmacasına kanmayın! Özellikle son vakit kur farkı gibi vakalar bahane edilerek her türden elektronik sigara çok yüksek fiyattan satılabiliyor. Bu duruma karşı uyanık olun ve internetten gerek görülürse o marka – modeli araştırarak fiyat ile alakalı bilgili olun.

Mod Gövde Ve Mod “Kit”

Son olarak ihmal etmeyin ki “mod gövde” atomizer – coil bölümü bulunmayan mod elektronik sigara gövdeleri için kullanılan bir tabirdir. Mod kit ise daha değişik bir terimdir ve atomizer – coil ve ek parçaları da içeren tam bir settir. Bu nedenle de bilhassa mod elektronik sigara kiti fiyatlarının atomizersiz mod gövdelerden yüksek olması bu açıdan son aşama doğrudur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir