Elektronik Sigara, Gerçek Sigaranın İçim Hissini Veriyor Mu?

Elektronik Sigara Gercek Sigaran1n 0cim Hissini Veriyor Mu 1

Sigaranın sıhhat için taşımış olduğu riskler sigara bağımlılığını, günümüz insanı için son aşama ciddi bir sorun. Şu anda dünya nüfusunun başına dert olan sıhhat sorunlarının başlangıcında obezite, kanser ve kalp krizi geliyor. Bu sıhhat problemlerinden kanser ve kalp krizi, sigara ve öteki tütün ürünlerini kullanım miktar ve oranınız ile birinci dereceden etkili. Elektronik sigara ise, sigara için bugün kullanabileceğiniz en etkili alternatiflerden bir tanesi. Elektronik sigara kullanmak isteyen birçok aceminin de aklında ise aynı sual var; elektronik sigara, reel sigaranın içim hissini veriyor mu?

Elektronik Sigara, Sigaradan Daha Az Zararlıdır Mı ?

Öncelikle sigara kullanan insanların neden elektronik sigara kullanmayı tercih ettiklerini bir kere daha hatırlayalım; elektronik sigara bilhassa sigarayı bırakmak isteyenler için üretilir. Elektronik sigara e-likit ismi verilen sıvı içerikleri “buharlaştırır” ve size sigara dumanından daha azca toksin madde içeren bir buğu sağlar. Buhar, elektronik sigara gibi toksin açısından varlıklı olmamakla birlikte güzel bir aroma kokusuna sahiptir. Kısaca özetlemek gerekirse;

Elektronik sigara, fena ağız kokusuna neden olmaz. Elektronik sigara buharı ile sigara dumanı aynı şey değildir. Elektronik sigara buharı zehirli kimyasallar açısından varlıklı değildir.

Elektronik sigara buharının kokusu giyim ve mobilyalarınıza seyrek siner. Sıvı olarak dökülen e-likit, koku bırakabilir. Ancak buğu eşyalar üstünde sigara gibi bir fena koku bırakmaz.

Elektronik sigara, geleneksel tütün sigarasındaki gibi izmarit meydana getirmez. Kül tablası ve bir çok tiryakinin yapmaktan hoşlanmadığı küllük temizlemeye elektronik sigara modellerinde gereksinim duymazsınız. Bu arada sigara izmaritleri, bileşik süngerden yapım edildikleri için etraf için de zararlıdır zira doğada çok zor kaybolur.

 

 

 

 

 

 

 

 

Elektronik Sigara, Tütün Sigarasının İçim Hissini Verir Mi?

Elektronik sigaralar muhtelif model sınıflarına sahiptirler. Elektronik nargile şeklinde de malum mod e-sigara modelleri yoğun buğu sağlarlar. Bu cihazlara örneğin Vaporesso Revenger Serisi, SMOK Alien, Vaporesso Luxe, Smok X Priv gibi ürünleri gösterebiliriz. Ancak çoğunluğu 120 – 220 watt kapasite ile buğu elde eden bu cihazlar reel bir sigaradan çok bir nargilenin içim tecrübesini sizlere sunarlar. Ancak MTL (sigara içimi) bir atomizer tank ve birkaç ipucu ile elektronik sigara ile sigaraya olabildiğince benzeyen bir içim tecrübesi yaşayabilirsiniz. Peki bir e-sigara ile reel sigaranın hissini iyi mi sağlarsınız?

Eğer bir e-sigara sahibi değilseniz, yalnızca bir mod e-sigara gövdesi alarak ve bu gövdeyi MTL şeklinde de malum atomizer tanklarla birleştirerek (çoğu mod e-sigara gövdesi ve atomizer tank, 510 vidalama sistemine haiz olduğundan bu hususta güçlük yşamazsınız) elektronik sigara cihazınızı sigara içimi için hazır hale getirebilirsiniz. MTL içim şeklinin ne işe yaradığını yeni e-sigara kullanıcıları için açıklayacağız.

Sigara hissini sağlamak için, cihazınızda birtakım ayarlamalar yapmanız gerekir. Öncelikle ayarlanabilir hava kanallarına haiz olan MTL Atomizer tankın hava yayınlarını kısmanız, sigara dumanına benzer yoğunlukta buğu elde etmenizi sağlar. Üstelik hava kanalları kısıldığında sigara içim şekline benzeyen bir tecrübe yaşamanız mümkündür. Ohm derecesini arttırmak da, e-sigara ile reel sigaraya daha yakın bir tecrübe yaşamanız için önemlidir. Ohm, elektronik sigara modellerinde bataryadan atomizer tank içerisindeki coil (bobin) bölümüne geçen enerjiyi etkiler. Ohm yani direnç seviyesini arttırırsanız, elektronik sigara cihazınız sigaradan duman çekme hissini size verir.

Son olarak e-likit tercihine de dikkat etmeniz gerekiyor. Öncelikle e-likit içeriklerine katılan PG (propilen gliserol) maddesinin neden kullanıldığını bilmemiz gerekiyor. Elektronik sigara likit içerikleri bağlıca PG ve VG (vejeteryan gliserol) olmak suretiyle iki katkı maddesinden meydana gelir. PG’ nin kullanılma nedeni, e-sigara buharının sigara dumanına benzer hafifçe bir his oluşturmasıdır. Bu hissi, sigara kullananlar bilecektir. Şimdi sigara içim tecrübesi için hangi e-likit içeriklerini seçmeniz gerektiğine bakalım.

İlk olarak e-sigara için kullanılan likit içinde ne olduğunun yüksek miktarda PG içermesi gerekiyor. Premium e-likit şeklinde de malum elektronik nargile cihazları için üretilen likit içerikleri bu tip bir kullanım için makul değildir. Çünkü bir çok premium likit, 80 VG – 20 PG gibi bir orana sahiptir. Bu nedenle de yoğun, hafif, yumuşak içimli bir buğu meydana getirirler.

E-likit içeriğinizin yüksek PG değerine haiz bulunmasına dikkat etmelisiniz. Genellikle Amazzone POP3, Natura, Liqua gibi markaların standart e-likitlerine ulaşmanız mümkün. Aroma olarak tütün aromalarını seçmeniz, sigara tecrübesini tamamlayan yegane unsurdur. Bugün değişik aroma lezzetlerinden izler taşıyan tütün aromalı ve PG payı yüksek likit içeriklerine ulaşmanız mümkün.

MTL Nedir? Elektronik Sigara Ve Sigara İle Ne İlgisi Var?

MTL elektronik sigara dünyasına ait bir terimdir. E-sigara modelleri, içim şekillerine göre iki ana gruba ayrılırlar. Bunlardan birincisi MTL olarak adlandırılır ve adını İngilizce Mouth To Lung (ağızdan ciğere çekim) kelimelerinden alır. Bu içim biçimi sigara tecrübesini andırır; azca buğu sağlar fakat tıpkı sigara dumanı gibi genzinizde hafifçe bir his oluşturur. MTL – sigara içim için standart (PG payı 50 ve üstü) e-likitler ve MTL atomizer tanklar kullanılır. Nikotin seviyesini 6 mg ve üzeri seviyesinde tutarsanız daha realist bir sigara tecrübesi elde edebilirsiniz.

DTL ise daha fazla nargileyi andırır. Bu içim biçimi İngilizce Direct To Lung kelimelerinden gelir. Tıpkı geleneksel nargilede olduğu gibi yoğun buğu elde eden bu içim biçimi için premium likitler ve mod elektronik sigara modelleri kullanılır. VG payı yüksek (80/20 ya da 70/30) ve de nikotin payı en çok 6 mg olan likitler bu tip için uygundur.

Pod elektronik sigara modellerinin sundukları içim tecrübesi de birçok açıdan MTL içime benzer. Genellikle nic salt ismi verilen nikotin tuzu kullanılarak üretilen bu e-likit içerikleri, azca bir miktar e-likit ve düşük buğu ile geleneksel bir sigaranın içim tecrübesini sizlere sunarlar. Bu tip cihazlarda da nikotin payı (buhar yoğunluğu azca olduğundan) olabildiğince yüksektir. 9 mg – 12 mg nikotinli içerikler bu tip e-sigara modellerinde öne çıkarlar.

Farklı İçim Şekilleri İçin Orijinal Ürünleri Nereden Bulabilirim?

Sigara içimi ya da nargile içimi… Özellikle e-sigara dünyasına giren yeni biriyseniz, “orijinallik” ve “fiyat” seçimlerinizde dikkat etmeniz gereksinim duyulan en mühim nedenler içinde geliyor. Buna ek olarak, e-sigara tedarikçinizin sizin için en makul cihaz, atomizer tank ve e-likit kombinasyonunu sağlayacak kadar tecrübeli ve bilgi sahibi olması da şart.

Türkiye’ de hizmet veren www.elektronikbuhar.org , değişik içim tipleri için ihtiyacını duyabileceğiniz mod elektronik sigara gövdesi, pod mod e-sigara, MTL / sigara içim atomizer tank, DTL / nargile içimi atomizerlere ayrıca premium likit, standart e-likit içeriklerine de basitçe ve hesaplı fiyatlarla ulaşmanız mümkün. Üstelik MTL – DTL cihazlarla alakalı bilgilendirici içeriklere de sitenin blog kısmından rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Siteyi öteki alternatiflerinden ayıran en mühim unsurlardan birisi de, dürüst bir satış politikası izlemesi. Eğer, sigara içiminden ziyade premium likit arıyor fakat uçuk fiyatlardan yakınıyorsanız yalnızca bu sitede satılan Retro Vape gibi e-likit içeriklerini de deneyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir