Juul Sigara Sağlığa Zararlı mı?

Juul sigara sağlığa zararlı mı sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Juul sigara piyasada yeni olmasına rağmen pek çok elektronik sigaraya fark yaratmış durumdadır. 2017 yılında piyasaya giren Juul sigara yeni nesil elektronik sigara olarak da anılır. İçeriğimizin devamında milyonlarca kişi tarafından kullanılan Juul sigaranın sağlığa zararlı olup olmadığı ve ne gibi zararlarının bulunduğunu görebilirsiniz.

Yetişkinler tarafından da gençler tarafından da yoğun rağbet gören Juul sigara, pek çok yeniliğe imza atmaktadır. Küçük bir USB girişinden şarj almakta ve taşınması da son derece kolay olmaktadır. Pratik ve portatif olması kullanıcıların cihaza olan ilgisini de arttırmaktadır. Narin ve hafif yapısı sayesinde kullanımı da son derece kolaydır. İçimi de diğer elektronik sigaralara göre farklıdır. Sigarayı bırakmak isteyen kullanıcıların ilk tercihi olan Juul, gerekli oranda nikotin desteği sunmaktadır. Sadece üç puf ile bir sigara içmiş kadar keyif almak mümkündür.

Juul sigara piyasada yaklaşık 7 yıldır kullanıldığı için kullanıcıların aklında sağlığa zararlı olup olmadığı yer almaktadır. Ancak Amerika FDA tarafından gerekli incelemeler yapılmış ve geniş çapta araştırmalar doğrultusunda ilgili raporlar oluşturulmuştur. Yapılan araştırmalar neticesinde Juul pod sigaranın normal sigaraya kıyasla daha sağlıklı olduğu ortaya konmuştur. Pek çok uzman araştırmacı Juul sigaranın normal sigaraya göre %95 oranında daha sağlıklı olduğunu söylemektedir. Aynı şekilde uzman araştırmacılar normal sigarayı bırakmak isteyen kişilerin ilk deneyim olarak Juul sigarayı seçmelerini tavsiye etmektedir. Elbette yine de Juul elektronik sigaranın tamamen sağlıksız olduğunu söylemek mümkün değildir.

Özellikle de Amerika’da lise ve üniversite öğrencilerinin ebeveynleri bu konuda endişe etmektedir. 18 yaşından küçük bireylerin sigara içmesinin tehlikeli olduğu gibi Juul tüketmesi de sakıncalıdır. Özellikle hiç normal sigara içmemiş bireylerin Juul tüketmesi tehlikelidir. Juul, daha çok normal sigaranın zararlarından kurtulmak isteyenler için ideal bir üründür.

Juul Sigara İçeriği Nedir?

Juul sigara içeriği aşağıdaki şekilde gösterilebilir;

  • Nikotin; Juul kartuşların içinde genelde %5 oranında nikotin bulunmaktadır. Sigara bağımlılığının asıl sebebi de nikotin bağımlılığıdır. Ancak normal sigara içerken nikotinle beraber pek çok zararlı madde de solunmaktadır. Bu anlamda Juul sağlığa daha az zararlıdır. Çünkü içeriğinde karbonmonoksit ve zifir gibi zararlı maddeler bulunmamaktadır.
  • Benzoik asit; Bu bir koruyucu maddedir. Öyle ki bazı yiyecek ve içeceklerin içinde de bulunmaktadır.
  • Propilen gliserin; her elektronik sigara modelinde olduğu gibi Juul içinde de bu maddeler yer almaktadır. Bu maddelerin amacı likitin ısınarak buharlaşmasına yardımcı olmaktır.
  • Aromalar; aromalar doğal ve sentetik maddelerden oluşmaktadır. Juul sigara tüketirken kullanıcıya ferahlayıcı etki bırakır.

Juul sigara içeriğine de bakılırsa normal sigaralara kıyasla çok daha az sağlığa zararlı olduğu görülmektedir. Siz de Juul sigara için sitemizi tercih edebilirsiniz.

Juul Sigara Fiyatları

Juul sigara fiyatları pek çok etkene bağlı olarak değişmektedir. Ürünün modeli, taşıdığı özellikler, markası ve ürünü temin edeceğiniz firma gibi faktörler ücretleri değiştirmektedir. Bizler, olabildiğince uygun fiyat aralıklarında Juul sigara deneyimi sunmaktayız. Bunun için sitemizden sipariş oluşturabilir, bizleri de arayarak gerekli bilgiyi temin edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir